wtorek, 28 lutego 2012

midori 5

Midori – nazwa kodowa systemu operacyjnego napisanego w kodzie zarządzanym, który jest rozwijany przez firmę Microsoft. Niektórzy dziennikarze wskazują, że Midori może stać się następcą systemów z rodziny Microsoft Windows.
Nad podobną platformą pracuje amerykańska firma Citrix.

Projekt Midori jest związany z eksperymentalnym systemem Singularity, jest określany jako potencjalny komercyjny następca tego projektu badawczego. Projekt badawczy nad nowym jądrem, napisanym całkowicie w kodzie zarządzanym, rozpoczął się w 2003 r. Najważniejszą cechą jądra Singularity jest programowa izolacja procesów ("Software-Isolated Processes" – SIP).
Pierwszy raz nazwa Midori pojawiła się w dokumencie wydanym przez Microsoft Research, CHESS: A systematic testing tool for concurrent software.
Niektóre źródła uznały, że Midori może być przyszłym następcą Windows 8.
Nad Midori pracuje Eric Rudder, wiceprezes ds. strategii rozwoju technicznego Microsoft, dawniej odpowiedzialny za oprogramowanie serwerowe firmy, który od 3 lat był bezpośrednio podległy Gatesowi.

W tym momencie nie jest ustalona data wydania dla projektu Midori i jest cały czas rozwijany jako jeden z wielu projektów w Microsoft Research.

(źródło: wikipedia)

Brak komentarzy:

Publikowanie komentarza