Którą wybieracie? :)
poniedziałek, 26 marca 2012
poniedziałek, 12 marca 2012
komandor 2
Komandor (kmdr) – wojskowy stopień oficerski w polskiej Marynarce Wojennej, odpowiadający pułkownikowi w Wojskach Lądowych i Siłach Powietrznych. Jego odpowiedniki znajdują się także w marynarkach wojennych innych państw. Poniżej 2 wzory pagonów - dawny i obecny, wzór czapki komandora, zdjecie czapki komandora porucznika (stopień niżej, stricte komandorskiej nie mogłam znaleźć) oraz tablica pamiętniająca komandora zasłużonego w walce o obronę Wybrzeża.
Etykiety:
inne rzeczy
piątek, 9 marca 2012
la bordadora
La bordadora to po hiszpańsku hafciarka :) A poniżej niesamowity przykład tego, co może zdziałać hafciarka, której dano do zabawy ogromny metalowy walec i spawarkę (poprawcie mnie, jeśli ta maszynka nazywa się inaczej)
Etykiety:
dom i wnętrze,
twórczość
DORAM DESIGN
Całkiem znaczna firma na rodzimym rynku! Ma w swoim dorobku realizacje dla m.in. Hotelu Hilton Gdańsk, Hotelu Monopol Wrocław, Domu Zdrojowego w Jastarni, a z warszawskich miejscówek np. Jazz Bistro. Rattanowe meble we wszelkich niemal kształtach i o różnorodnych splotach. Ze szczegółową ofertą można się zapoznać na stronie www.doramdesign.pl . Fajne! :)
Etykiety:
biznesy,
dom i wnętrze
wtorek, 6 marca 2012
wodorotlenek
Przyznam się bez bicia: chemia jest na absolutnym końcu listy rzeczy, o których mam pojęcie. Podobno wodorotlenki to związki chemiczne zawierające stabilny kation oraz anion wodorotlenowy OH− . Niech i tak będzie ;) A poniżej trochę zdjęć związanych z wodorotlenkami.
Etykiety:
inne rzeczy,
nauka
poniedziałek, 5 marca 2012
DORI Scengeri
Natknęłam się na nich na facebooku. Bardzo ładne rzeczy, niby sutasz - niezwykle modny u nas ostatnio, więc i już nie niezwykły, ale ile w tym fantazji! Kolorowe robale, cudo :) Pooglądajcie tutaj: https://www.facebook.com/doricsengeri.jewelry
Etykiety:
fatałaszki,
twórczość
Diodor Sycylijczyk
Diodor Sycylijski, Sycylijczyk (gr. Διόδωρος ὁ Σικελιώτης Diodoros ho Sikeliotes; łac. Diodorus Siculus; ur. ok. 80 p.n.e., zm. ok. 20 p.n.e.) – grecki historyk żyjący w epoce Cezara i Augusta, urodził się w Agyrion na Sycylii (stąd przydomek). Jest autorem pracy, którą zatytułował Βιβλιοθήκη ἱστορική Bibliotheke historike (Biblioteka historyczna) - była [ona] pomyślana jako historia powszechna, obejmująca dzieje świata od czasów mistycznych do wyprawy Cezara do Brytanii w 54 r. p.n.e. Dzieło składało się z 40 ksiąg, do naszych czasów dotrwały w całości księgi 1-5 i 11-20 – reszta zaledwie szczątkowo. (źródło: wikipedia)
W 2010 roku w Poznaniu nakładem Wydawnictwa Naukowego UAM w serii Fontes historiae antiquae (t. XVI) ukazał się przekład IV księgi Biblioteki historycznej Diodora Sycylijskiego zatytułowanej Czyny i dzieła herosów i półbogów (De rebus a heroibus et semideis actis). Przekładu z języka greckiego dokonał i wstępem poprzedził Sylwester Dworacki, komentarzem opatrzył Leszek Mrozewicz.
sobota, 3 marca 2012
Rotdornweg
Okolice Stuttgartu, zdjecie zrobiłam jakieś 3 lata temu podczas przejażdżki rowerowej - czy raczej podjażdżki ;) bo miasto otoczone jest przez dość wyraźne wzniesienia. Rotdornweg było jedną z miłych niespodzianek - nagród, czekających mnie na szczycie :)
Etykiety:
miasta i ulice,
Niemcy,
zagranico
Dorado Podhale spółka zoo
Zdjecia zrobione w pobliżu Zakopanego w zamierzchłych czasach, gdy jeździłam w te okolice z dzieciakami na obozy turystyczno-matematyczne, czyli pewnie jakiś 2005 rok :)
Etykiety:
biznesy
Subskrybuj:
Posty (Atom)